- 15.05.2022
ДОПОМОГТИ ПЕРСОНАЛУ ТА ІНСТИТУТУ
Інститут математики високо цінує національні та міжнародні фонди, університети та товариства за створення числених нових програм для біженців – українських учених, які були змушені тимчасово залишити батьківщину через варварську навалу Російської федерації. Тимчасові наукові посади та стипендії в рамках існуючих та новостворених джерел фінансування пропонують унікальний механізм для наших колег та їхніх сімей, які втратили житло та не передбачають перспектив для своєї плідної роботи в Україні, принаймні, найближчим часом. Проте більшість українських математиків не хочуть (не можуть) прийняти цю можливість через, напр. військовий обов’язок, тобто вони можуть здійснювати свою дослідницьку діяльність виключно на батьківщині. Останнє стосується 95% науковців, які працюють в Інституті математики.
Через війну, що триває, український уряд скоротив бюджет на НДДКР (секвестр бюджету інституту з червня 2022 року становить близько 20%) і вимушений був відкласти майже всі національні дослідницькі програми/гранти. Зараз уряд також оголошує пріоритетне фінансування виключно на прикладних дослідженням, насамперед, військових, а це означає ще більш серйозне скорочення бюджету математичних наукових програм у 2023 році. До того ж, оскільки майже всі міжнародні програми/гранти передбачають схему обміну кадрами, що неможливо/сильно обмежений під час війни, математики, які продовжують працювати на батьківщині, також практично втратили міжнародну підтримку.
Втрата значної частини основного бюджету і, взагалі, міжнародних та національних грантів, поставила Інститут математики та його співробітників у скрутне становище. Інститут не в змозі виплачувати зарплату вченим у повному обсязі, оплачувати електроенергію, тепло та водопостачання;інфраструктура також може зруйнуватися. Тому Інститут математики звертається до міжнародної наукової спільноти, фондів, університетів, товариств, високотехнологічних та ІТ-компаній з проханням допомогти зберегти людський та інфраструктурний капітал провідного математичного закладу України.
Þ Інститут буде вдячний за пропозицію будь-якого типу цифрової (дистанційної) роботи для науково-технічного персоналу. Наші професіонали світового рівня можуть читати оплачувані цифрові/дистанційні лекції та запрошені ключові доповіді, бути співкерівниками, наставниками та викладачами магістрантів і докторантів, а також писати рецензії на дисертації та наукові проекти. Інститут має чудові аспірантські курси, які можна викладати онлайн практично по всьому світу. Ми також відкриті для будь-яких дистанційних/цифрових колаборацій. Будь ласка, звертайтеся з пропозиціями до них або адміністрації інституту, якщо такі пропозиції є.
Þ Наші технічні редактори семи журналів мають багаторічний досвід успішного набору, редагування та коректури наукових математичних текстів. Ви можете звернутися до них безпосередньо або через адміністрацію інституту за допомогою у підготовці своїх монографій чи статей. Ця послуга зазвичай покривається за рахунок ваших грантів.
Þ Інститут математики також просить внесити благодійні внески на всю установу для покриття витрат на електроенергію та збереження інфраструктури, а також, можливо, на наногранти дослідникам, які можуть потребувати особливої допомоги (втрати житла тощо). Пожертвування можна зробити на рахунки, які приведено.
Контакт:
Олександр Тимоха, директор, академік НАН України
institute@imath.kiev.ua, institute.timokha@gmail.com
Для переводів у гривнях:
UA568201720313221001301012938
в ДКСУ в м. Києві, МФО 820172
(прохання вказувати мету благодійного внеску
“на функціонування Інституту математики НАН України”
“матеріальна допомога науковцям Інституту математики НАН України”
“матеріальна допомога [специфічна група науковців інституту] тощо)
For USD/EURO remittances:
UA803223130000025300000000076 (USD, currency code 840)
UA803223130000025300000000076 (EURO, currency code 978)
UKR EXIM BANK, Kyiv, MFO 222313
(please, do indicate the purpose of the charitable contribution, e.g.,
“granting/donating the functionality of the institute”,
“granting/donating the mathematical schools of the Institute of Mathematics of the NAS of Ukraine”,
“granting/donating/helping [please, do indicate a target group]” and so on.