Women in Mathematics:
History and Perspectives

April 20, 2019

Institute of Mathematics of NAS of Ukraine, Kyiv

Захід відвідали 90-100 учасників! Фотографії з заходу.

Зустріч "Жінки в математиці: історія та перспективи" відбудеться в Інституті математики НАН України 20 квітня 2019 року. Щиро запрошуємо школярок, студенток математичних спеціальностей та всіх охочих приєднатися до нас і відсвяткувати День жінок та дівчат у математиці разом!

Головними цілями заходу є популяризація математики серед дівчат, зменшення гендерного дисбалансу в цій сфері, надання можливості школяркам та студенткам встановити особисті контакти з успішними жінками-математиками.

Хоча в Україні багато дівчат, що полюбляють математику, та студенток, що навчаються на математичних спеціальностях, відсоток дівчат, що продовжують навчання в аспірантурі, стають викладачами та науковицями, суттєво менший. Ми віримо, що зустріч із сучасними успішними жінками-математиками буде надзвичайно корисною та надихаючою для дівчат. Допоможе їм дізнатися секрети професії та успіху від жінок, що обрали математику справою свого життя.

В першій частині заходу Ви зможете почути цікаві лекції про історичні постаті видатних жінок-математиків минулих століть, які займались улюбленою справою та досягли в ній успіху, незважаючи на те, що в ті часи це було дійсно революційно і дуже незвично для оточуючих. Лекції читатимуть українські науковиці, кандидати фізико-математичних наук, що працюють в Інституті математики НАН України.
Друга частина заходу складатиметься з виступів надихаючих жінок-математиків, що працюють у наукових установах та закладах вищої освіти. Всі вони досягли успіху в кар’єрі, а більшість обіймають керівні посади в своїх установах. Вони розкажуть про свій шлях та поділяться з дівчатами секретами успіху.
В третій частині заходу ми розглянемо математику як основу STEM-галузі (STEM - наука, технологія, інженерія, математика), поспілкуємось із засновницею ініціативи Дівчата STEM Мариною Саприкіною та учасницями цієї програми. Також на вас чекають доповіді від засновника проекту Kontora Pi Петра Чернишова, співзасновниці програми Prosteer. Все про розвиток Тетяни Герасимової та переможниці міжнародних конкурсів Юліїї Супрун.

Наприкінці на всіх учасниць чекатиме вільний час для спілкування та встановлення особистих контактів.
Будуть в програмі і сюрпризи, реєструйтесь для участі та слідкуйте за оновленнями на нашому сайті.

Нам дуже приємно повідомити, що завдяки гранту від Mathematical Sciences Sponsorship Fund ми зможемо оплатити дорогу до Києва і назад для дівчат з інших міст України. Кількість грантів обмежена, тож реєструйтеся якнайшвидше та вкажіть Вашу мотивацію для участі у заході.

Ми щасливі, що наш захід є одним із наймасштабніших проектів серед цьогорічних святкувань Дня жінок в математиці у світі!

Контакти:

Якщо вам потрібна додаткова інформація, будь ласка, напишіть нам на адресу mathgirls.meeting@gmail.com

Адреса:
Інститут математики НАН України
вул. Терещенківська 3, Київ 01024, Україна
ст.м. Театральна