Біографічна довідка

Макаров В.Л. закінчив у 1963 р. механіко-математичний факультет Київського університету ім. Тараса Шевченка, доктор фізико-математичних наук з 1976 р., професор з 1977 р., член-кореспондента НАН України з 2000 р., академік НАН України з 2009 р., завідувач відділу обчислювальної математики Інституту математики НАН України з 1998 р., член бюро Відділення математики НАН України, співголова Міжнародного комітету з обчислювальної математики при МААН, заступник голови Наукової ради "Обчислювальна математика" при Відділенні математики НАН України.

Макаров В.Л. опублікував понад 320 робіт, серед яких 13 монографій (у співавторстві), які одержали широке визнання серед фахівців. Брав участь у виконанні DAAD-проектів у 1994-1999 р.,DFG-проектів у 1998-2006 р., проектів ДФФД України, виграв грант "Соросівський професор",1994 р.

Макаров В.Л. органічно поєднує наукову та науково-організаційну роботу з педагогічною. Біля 35 років він викладав у Київському університеті ім..Тараса Шевченка. Пройшов шлях від асистента до професора, завідувача кафедри чисельних методів математичної фізики. З 2002 по 2011 роки очолював кафедру прикладної математики Національного авіаційного університету. Написав 8 підручників та учбових посібників і серед них перший підручник з методів обчислень українською мовою (у співавторстві). Як гість-професор читав семестрові курси у Національному університеті "Львівська політехніка", Каракалпатському університеті, Чарджоуському педінституті, Вищому машино-електротехнічному інституті (Софія, Болгарія), Лейпцігському університеті (Лейпциг, ФРН). Він створив школу з обчислювальної математики, представники якої успішно працюють як в Україні, так і далеко за її межами. Підготував 14 докторів та 46 кандидата наук.