Співробітники
Бакан А.Г.
Пожарська К.В.
Романюк А.С.
Романюк В.С.
Савчук В.В.
Сердюк А.С.
Соколенко І.В.
Стасюк С.А.
Степанюк Т.А.
Шидліч А.Л.
Янченко С.Я.
Колишні співробітники
Буслаєва С.Ф.
Войтович В.А.
Гаврилюк В.Т.
Голуб А.П.
Дерев'янко Н.В.
Дзядик В.К.
Задерей П.В.
Коновалов В.М.
Конограй А.Ф.
Кушпель О.К.
Мельник Ю.І.
Миронюк В.В.
Мусієнко А.П.
Овсій Є.Ю.
Ремез Є.Я.
Степанець О.І.
Шевчук І.О.
|
Романюк Віктор Сергійович народився 18.11.1964 р. в с. Куснище Любомльського району Волинської області. Доктор фіз.-мат. наук (2018 р.), старший науковий співробітник (2011 р.). Закінчив механіко-математичний факультет Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка (1986 р.). У 1986–1989 рр. працював на АНТК імені О. Антонова. У 1989-1992 рр. навчався в аспірантурі Інституту математики НАН України. З 1993 р. працює в цьому ж інституті, спочатку на посаді молодшого наукового співробітника, з 1997 р. – наукового співробітника, з 2002 р. – старшого наукового співробітника, а з грудня 2018 р. – провідного наукового співробітника відділу теорії функцій. За сумісництвом у 2017–2022 рр. – професор кафедри математичного аналізу та теорії ймовірностей фізико-математичного факультету Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».
Наукова діяльність
Основними напрямками дослiдження В.С.Романюка є апроксимація аналітичних функцій в жорданових областях комплексної площини; різного роду поперечники та білінійні наближення класів гладких функцій багатьох дійсних змінних у просторах та підпросторах Лебега; базисні системи у просторах Лебега та у просторі неперервних функцій з їхнім застосуванням до нелінійної апроксимації функцій однієї та багатьох дійсних змінних; нелінійна апроксимація у просторах кратних послідовностей.
В.С.Романюк разом з О.І.Степанцем розробив нові методи з наближення в жорданових областях комплексної площини інтегралів типу Коші з узагальнено диференційованими щільностями. Він знайшов точні за порядком оцінки найкращих наближень класів кратних інтегралів Пуассона за допомогою тригонометричних поліномів зі спектром в поліедральних областях, а також встановив оцінки колмогоровських поперечників у просторах Лебега.
В.С.Романюком встановлено ряд фундаментальних результатів щодо кратної базисної системи Хаара , побудованої на основі одновимірного базису Хаара і системи характеристичних функцій двійкового розбиття відрізка [0,1]. Виявлені властивості, якими наділена ця система, застосовано до розв’язання класичних задач лінійної та нелінійної апроксимації певних класів функцій, що належать до просторів Лебега.
Спільно з А.С. Романюком розв’язав низку задач зі встановлення оцінок величин нелінійного тригонометричні поперечники, ортопоперечники, найкраще білінійне наближення тощо) та лінійного наближення періодичних функцій багатьох змінних із класів Нікольського-Бєсова у просторах та підпрострах Лебега.
У творчому доробку В.С.Романюка понад 50 наукових робіт, з яких 20 є статтями включеними до наукометричної бази даних Scopus.
У квітні 2018 р. успiшно захистив докторську дисертацiю на тему «Методи та характеристики лінійної та нелінійної апроксимації класів гладких функцій» (науковий консультант доктор фіз.-мат. наук,
професор Романюк А.С.), кандидатську дисертацію «Наближення (ψ,β)–диференційовних функцій в жорданових областях комплексної площини» захистив у грудні 1992 року (науковий керівник доктор фіз.-мат. наук, професор Степанець О.І.).
Премії, відзнаки, нагороди
- 1992–1996, Стипендіат НАН України для молодих вчених.
Профілі науковця
Вибрані публікації
- Романюк A.C., Романюк В.С. Оцiнки деяких апроксимацiйних характеристик класiв перiодичних функцiй однiєї та багатьох змiнних. Укр. мат. журн. 2019, 71 (8), 1102–1115.
- Романюк В.С. Колмогоровские поперечники и энтропийные числа в пространствах Орлича с нормой Люксембурга. Укр. мат. журн. 2017, 69 (5), 682–694.
- Романюк В.С. Кратный базис Хаара и m-членные приближения функций из классов Бесова. I. Укр. мат. журн. 2016, 68 (4), 551–562.
- Романюк А.С., Романюк В.С. Тригонометрические и ортопроекционные поперечники классов периодических функций многих переменных. Укр. мат. журн. 2009, 61 (10), 1348–1366.
- Степанец А.И., Романюк В.С. Классы (ψ;β)-дифференцируемых функций комплексного переменного и приближение линейными средними их рядов Фабера. Укр. мат. журн. 1992, 44 (11), 1556–1570.
|